HOTEL POLONIA

Hotel Polonia wybudowany został w 1890 r., w czasie kiedy Toruń należał do zaboru pruskiego.

Historia

Hotel Polonia wybudowany został w 1890 roku, w czasie kiedy Toruń należał do zaboru Pruskiego. Nazywał się wtedy Thorner Hof. Pierwszym właścicielem był Zygmunt Wojdak. W okresie okupacji niemieckiej nazwa hotelu nie zmieniła się. Po wojnie kiedy władzę obieli komuniści w kwietniu 1946 roku Hotel Polonia został skrupulatnie zbadany i opisany.

Oto kilka zdań z przeprowadzonej lustracji: “W wyniku przeprowadzone lustracji Hotelu Polonia dokonanej 11.04.1946 roku stwierdzono że: Hotel posiada 36 pokoi jedno- i dwułóżkowych, wyposażenie pokoi w oświetlenie elektryczne, umeblowanie, bieliznę, umywalnię z bieżącą wodą jest dostatecznie. Hotel posiada centralne ogrzewanie. Łazienka znajdowała się na każdym piętrze. Śniadalnia dla gości hotelowych znajduje się na parterze w lokalu restauracyjnym, który prowadzi właściciel osobiście. Ustępy i toalety z umywalnią znajdują się na każdym piętrze z tym jeden dla kobiet. Pod względem sanitarnym, stan czystości w pokojach gościnnych i służby hotelowej, w kuchni i restauracji hotelowej uznano za zadowalający.”

Protokół ten sporządzono dnia 11.04.1946 r.

W skład komisji wchodzili:
przedstawiciel Wydziału Aprowizacji i Handlu
przedstawiciel Wydziału Inspekcji Budowlanej
przedstawiciel Wydziału Zdrowia

W późniejszych latach Hotel został gruntownie przebudowany i odrestaurowany. Dzisiaj Hotel Polonia świadczy usługi hotelowe o najwyższym standardzie. Wspaniałą lokalizacja na toruńskiej Starówce wspływa dodatkowo na atrakcyjność oferty hotelu.

Nasze pokoje

Pokój jednoosobowy

Pokój jednoosobowy z łazienką z oknami na wspaniały widok Starego Miasta. Komfortowe łóżka, klimatyczne wnętrza oraz piękne widoki. Dostęp do bezpłatnego WiFi w pokojach, możliwość wypożyczenia czajnika, suszarki, żelazka. W skład wyposażenia wchodzą również ręczniki oraz zestaw kosmetyków. Część pokoi posiada lodówkę oraz stylową toaletkę.

Pokój dwuosobowy

Hotel Polonia dysponuje dwoma rodzajami pokoi 2- osobowych: z łóżkiem małżeńskim lub dwoma oddzielnymi łóżkami Pokoje dwuosobowe są usytuowane na czterech kondygnacjach, wszystkie z łazienkami ,zaopatrzone w zestaw kosmetyków oraz ręczniki. Dostęp do bezpłatnego WiFi w pokojach, możliwość wypożyczenia czajnika, suszarki, żelazka.

Pokój trzyosobowy

Pokój rodzinny z łożem małżeńskim oraz piętrowym dla małych pociech. Pokoje wyposażone w łazienkę z wanną lub prysznicem. Komfortowe łóżka, klimatyczne wnętrza oraz piękne widoki. W pokojach dostęp do bezpłatnego WiFi w pokojach, możliwość wypożyczenia czajnika, suszarki, żelazka. Część pokoi posiada lodówkę oraz stylową toaletkę.

 

Skontaktuj się z nami poprzez formularz

lub zadzwoń — 56 657 18 00

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

8 + 6 =

“Bardzo dobrze wspominam swój urlop w okresie letnim w Hotelu Polonia. Pokój był czysty i mogłam w nim spokojnie odpocząć. Nie mogę wypowiedzieć się co do śniadań, bo nie wybrałam tej opcji, ale spotkałam panią zajmującą się śniadaniami i była bardzo sympatyczna. Również mile wspominam państwa z recepcji, szczególnie jedną panią (przepraszam, zapomniałam imienia!), którą często widziałam i z którą często rozmawiałam. Jedynie na minus (ale też jednocześnie na plus) jest lokalizacja. Trochę głośno za oknem wieczorem, ale biorąc pod uwagę bliskość do centrum i okres letni, jest to coś czego trzeba się spodziewać.”

Helena Szada-Borzyszkowska